Τίμησε την ημέρα όπως της αρμόζει με την πιο καυτή συλλογή lingerie
Κάνε color-blocking με τα αγαπημένα σου sneakers
Για να σκάσουν όλοι σου οι φίλοι από ζήλια
Το colourblocking είναι η απόλυτη τάση στο ντύσιμο και τα αξεσουάρ και ίσως και η πιο ενδιαφέρουσα. Ταιριάζει εξίσου σε γυναίκες και άνδρες, είναι δημιουργική και στην τελική δίνει χρώμα στη ζωή σου! Φυσικά, αν δεν είσαι μάστερ του στιλ, χρειάζεται προσοχή στους συνδυασμούς των χρωμάτων για να μη θυμίζεις εξωτικό παπαγάλο ή πατρινό καρναβάλι. Ο βασικός κανόνας έχει ως εξής: δύο ή περισσότερα χρώματα στρατηγικά συνδυασμένα. Στρατηγικά σημαίνει ότι μπορείς να διαλέξεις αποχρώσεις που βρίσκονται που βρίσκονται απέναντι, δίπλα ή διαγώνια στη χρωματική παλέτα.
![color-wheel.jpg color-wheel.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/color-wheel_0.jpg)
Πράσινο με μπλε, πράσινο με κόκκινο, πορτοκαλί με μωβ και πράσινο, μωβ με ροζ, ροζ με κόκκινο και πορτοκαλί. Η πλειοψηφία των celebrities κάνει μια φορά το μήνα εμφάνιση με colourblocking. Ακόμη και η Δούκισσα του Σάσεξ Μέγκαν Μαρκλ και η Λαίδη Νταϊάνα το έχουν τιμήσει! Δεν μπορεί, κάπου θα το έχει πάρει το μάτι σου για να εμπνευστείς.
Τώρα αν αναρωτιέσαι πώς μπορείς να πας το colourblocking ένα βήμα παραπέρα συνδυάζοντάς το με ένα ζευγάρι fashionable sneakers, η απάντηση βρίσκεται στο εμβληματικό Continental 80 των adidas Originals. Με το βλέμμα στο παρελθόν και την ιστορία του brand στα δερμάτινα court style sneakers, το Continental 80 αντλεί την έμπνευσή του από τα κλασσικά training παπούτσια των 80s. Η vintage αισθητική του και τα νέα εντυπωσιακά του χρώματα, θα απογειώσουν το colourblocking σου σε χρόνο dt.
![vlada-ivanova-1275474-unsplash.jpg vlada-ivanova-1275474-unsplash.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/vlada-ivanova-1275474-unsplash.jpg)
![ee4144_prftwlatbg_fi.jpg ee4144_prftwlatbg_fi.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ee4144_prftwlatbg_fi.jpg)
![carlos-vaz-629412-unsplash.jpg carlos-vaz-629412-unsplash.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/carlos-vaz-629412-unsplash.jpg)
![cg6537_prftwlatbg_fi.jpg cg6537_prftwlatbg_fi.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/cg6537_prftwlatbg_fi.jpg)
![alex-michaelsen-1069374-unsplash.jpg alex-michaelsen-1069374-unsplash.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/alex-michaelsen-1069374-unsplash.jpg)
![ee4145_prftwlatbg_fi.jpg ee4145_prftwlatbg_fi.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ee4145_prftwlatbg_fi.jpg)
![joseph-ngabo-1202286-unsplash.jpg joseph-ngabo-1202286-unsplash.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/joseph-ngabo-1202286-unsplash.jpg)
![adidasoriginals_ss19_continental80_bd7651_01_angle.jpg adidasoriginals_ss19_continental80_bd7651_01_angle.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/adidasoriginals_ss19_continental80_bd7651_01_angle.jpg)
![jyyfjy.jpg jyyfjy.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/jyyfjy.jpg)
![g27706_prftwlatbg_fi.jpg g27706_prftwlatbg_fi.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/g27706_prftwlatbg_fi.jpg)
![melody-jacob-657647-unsplash.jpg melody-jacob-657647-unsplash.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/melody-jacob-657647-unsplash.jpg)
![ee4349_prftwlatbg_fi.jpg ee4349_prftwlatbg_fi.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ee4349_prftwlatbg_fi.jpg)
![carlos-vaz-1092362-unsplash.jpg carlos-vaz-1092362-unsplash.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/carlos-vaz-1092362-unsplash.jpg)
![ee3831_prftwlatbg_fi.jpg ee3831_prftwlatbg_fi.jpg](/images/w734/3/jpg/sites/default/files/ee3831_prftwlatbg_fi.jpg)
Μάθε περισσότερα για το νέο Continental 80 εδώ. Βρες το στο adidas Originals store (Αθηναΐδος 5 & Καλαμιώτου, Αθήνα), σε επιλεγμένα sneaker stores και στο adidas.gr.